İSTANBUL - KAPADOKYA - KONYA - ANTALYA

TÜRKİYE’DE MASALSI YOLCULUK

İSTANBUL – KAPADOKYA – KONYA – ANTALYA

 

Gezginlerin olmazsa olmaz durağı, akılları baştan alan güzelliğiyle İstanbul’u bizimle yaşayın.

İstanbul, doğu ve batı kültürünün kucaklaştığı, Asya ve Avrupa kıtalarının birleştiği şehir olarak ünlüdür. Ayasofya, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Cami, Hipodrom Meydanı, Yerebatan Sarnıcı şehirde görülmesi gereken yerlerinin başında gelir.

Türk mutfağının zengin menüsü ve Türkiye’ye özgü eğlenceler sizlere unutulmaz anlar yaşatacak…

İstanbul’da çarşı ve pazarlarda meyve, sebze, baharat, hediyelik eşyabolluğu veçeşitliliği sizleri şaşırtacaktır.

İstanbul’a dünyanın en iyi hizmet veren havayollarından birisi ile uçuyorsunuz. Sizi havaalanında özel VIP aracınız ve özel seyahat rehberiniz karşılıyor. İstanbul’un en lüks 5* otellerinden birisinde konaklıyorsunuz. İstanbul tatiliniz, boğazda yapacağınız özel yat turu ile taçlandırılmış olacak.

Seyahatimiz Kapadokya ile devam ediyor. İstanbul’dan Kayseri’ye rahat bir uçuştan sonra, özel VIP aracınız sizi Kayseri havaalanından Kapadokya Ürgüp’teki otelinize götürecek.

Kapadokya’da sizi büyülü atmosferi ve muhteşem manzarasıyla karşılıyor. Gün boyu yapacağınız gezilerin ardından akşamları enfes Kapadokya şaraplarının tadına bakabilirsiniz.

Daha sonra İpek Yolu’nun ve kervansarayların izlerini takip ederek Mevlana’nın yaşadığı Konya’ya varıyoruz.

Son olarak, masalsı tatili Akdeniz’in incisi Antalya’da taçlandırıyoruz. Antalya’nın turkuaz mavisi denizi, yat limanı, kale içi, antik Perge kalıntıları ve Akdeniz mutfağı sizlere muhteşem bir tatil sunuyor.

 

Seyahat süresince size özel VIP aracınız, şoförü ve sizin anadilinizi konuşan özel seyahat rehberiniz hizmetinizde olacaktır.

1. Gün: İSTANBUL’A HOŞGELDİNİZ
Konforlu bir uçuştan sonra, özel seyahat rehberiniz ve özel VIP aracınız sizi karşılayıp otelinize götürecektir.
 • Gece konaklama İstanbul’un 5* en lüks otellerinden birisinde
2. Gün: İSTANBUL – TARİHİ YARIMADA – BOĞAZ YAT TURU
Bugün Sultanahmet bölgesindeki tarihi yarımadayı ziyaret edeceksiniz. Akşamüzeri İstanbul Boğazı’nda özel yat turunuz sizi bekliyor.
 • Ayasofya: Ayasofya, erken Hıristiyanlık döneminde yapılmış olan en büyük ibadethanelerden birisidir. Bizans İmparatoru Justinian tarafından yapılan Ayasofya kilisesi, Bizans mozaik sanatının en güzide örneklerini barındırır. Günümüzde Ayasofya, Roma’daki St. Pietro Katedrali, Milano’daki Milan Katedrali ve Londra’daki St. Paul Katedralinden sonra yeryüzündeki en büyük dördüncü bazilika olarak kabul edilir. İstanbul’un Osmanlılar tarafından fethinden sonra, Ayasofya camiye çevrilmiş ve Osmanlı hâkimiyeti boyunca cami olarak kalmıştır. 1934 yılından itibaren Ayasofya, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kararıyla, müze olarak ziyaretçilere açılmıştır.
 • Topkapı Sarayı: Osmanlı sultanlarına ev sahipliği yapan Topkapı Sarayı, aynı zamanda Türk mimarisinin inşa ettiği en büyük eserlerden birisidir. İstanbul Boğazı’nın girişindeki buruna doğru 700.000 m2 alana yayılmış imparatorluk sarayı, içinde barındırdığı değerli hazinelerle günümüzde dünyanın en zengin müzelerinden birisi olarak kabul edilmektedir.
 • Sultanahmet Cami: Hipodrom Meydanı’nın doğusunda, Ayasofya’nın karşısında inşa edilen bu yapı, İstanbul’un en büyük ve en güzel camilerinden birisidir. İstanbul camileri arasında altı minaresi olan tek camidir. Dikkate değer en önemli özelliği, kubbelerinin birbiriyle uyumu ve çoğu mavi renkli çinileridir.
 • Boğaz’da Yat Turu: İstanbul’u keşfiniz boğaz üzerinde muhteşem bir yat turu ile başlıyor. Siz eşsiz boğaz manzarasının tadını çıkarırken, rehberiniz size boğaz kenarındaki saraylar, yalılar ve önemli tarihi kültürel mekânlar hakkında bilgi verecektir. Tarihi İstanbul’un, modern şehir ile iç içe geçtiği bu güzel deniz yolculuğunda ruhunuzu dinlendirin.
 • Galata Kulesi’nde akşam yemeği yiyoruz.
 • Gece konaklama İstanbul’da.
3. Gün: İSTANBUL – KAYSERİ – KAPADOKYA
Bugün İstanbul’un güzelliklerini gezmeye devam ediyoruz. Bugün Yerebatan Sarnıcı ve Mısır Çarşısı’nı göreceğiz. Akşama Kayseri’ye uçuyoruz. Buradan VIP aracımızla Kapadokya Ürgüp’teki otelimize geçiyoruz.
 • Yerebatan Sarnıcı: Eski su sarnıçlarının en büyüğüdür ve şehrin altında yer almaktadır. Bu yeraltı sarnıcı Ayasofya ile aynı dönemde, sarayın su ihtiyacını karşılamak üzere Kral Justinian tarafından yaptırılmıştır.
 • Mısır Çarşısı: Bu çarşıyı gezerken alacağınız 1001 çeşit baharat kokusu, size 1001 gece masallarının içinde yaşıyormuş duygusunu hissettirecek. Çarşıda baharatlar, şifalı bitkiler, Türk lokumu çeşitleri ve daha birçok lezzeti bulabileceksiniz. Ürün çeşitlerinin sizi şaşırtmasına hazır olun.
 • Özel rehberle beraber havaalanına gidiş. İstanbul – Kayseri uçuşu
 • Kayseri havaalanında sizi özel VIP aracınız karşılıyor.
 • Gece konaklama Kapadokya Ürgüp’ün en güzel otellerinden birisinde
4. Gün: KAPADOKYA – GÖREME – ÇAVUŞİN
Kapadokya’nın hazineleri sizi bekliyor. Peri bacalarını, Göreme Müzesi’ni ve Çavuşin köyü’nü ziyaret ediyoruz.
 • Kapadokya: Kaya ve taşların büyülü atmosferi… Volkanik tüflerin ve kayaların doğal oluşumuyla meydana gelen peri bacaları, mağaralar ve yer altı şehirleri sizleri masalsı bir dünyaya götürüyor.
 • Göreme Müzesi: Göreme Açık Hava Müzesi, Kapadokya’nın görmeye değer yerlerinden.
 • Çavuşin: Kapadokya bölgesinin şirin köyü Çavuşin, mağaraların içine gizlenmiş eşsiz kilisesi ile sizi şaşırtacak.
 • Akşama isteğe bağlı olarak dervişlerin semazen gösterisini izliyoruz.
 • Gece konaklama Ürgüp’te.
5. Gün: KAPADOKYA – AVANOS – KEŞİŞLER VADİSİ
Bugün yer altı şehrini ve keşişler vadisini geziyoruz. Ayrıca, yüzyıllar boyu sürdürülen Türk geleneği, halı dokumacılığı sanatının icra edildiği Avanos’u görüyoruz.
 • Yer altı Şehri: Kapadokya bölgesinde yer alan 150 yer altı şehrinden en gözde olanını ziyaret ediyoruz.
 • Avanos: Türk kültürünün yüzyıllar boyu devam ettirdiği gelenek, halı dokumacılığı… Avanos’ta bu geleneğin en güzel şekilde icra edildiği büyük halı dokuma merkezini ve atölyelerini geziyoruz. Bu geleneği özenle devam ettiren Avanos’un sıcakkanlı insanlarının ipek, pamuk ve yün halılardaki sanatkârlığına hayran kalacaksınız.
 • Keşişler Vadisi: Paşabağ’daki keşişler vadisi ve buradaki peri bacaları, ziyaretçilerine muhteşem manzaralar sunuyor.
 • Gece konaklama Ürgüp’te.
6. Gün: İPEK YOLU – KONYA – ANTALYA
Bugün yer altı şehrini ve keşişler vadisini geziyoruz. Ayrıca, yüzyıllar boyu sürdürülen Türk geleneği, halı dokumacılığı sanatının icra edildiği Avanos’u görüyoruz.
 • Kervansaraylar: Kervansaraylar, Ortaçağ’da ticaret yolları üzerine kurulmuş otellerdir. Göreceğiniz kervansarayların çoğu “İpek Yolu” üzerinde yapılmıştır. Selçuklu mimarisinin görkemli eserlerini incelerken, ipek yolu ticaretinin enerjisini hissedebilirsiniz.
 • Konya Mevlana Müzesi: Konya, Mevleviliğin, Sufi felsefenin ve semazen ayinlerinin merkezi olarak bilinir. Müzede Mevlevi dergâhını, Mevlana’nın türbesini ve gül bahçesini görebilirsiniz.
 • Antalya Akşam Yemeği: Uzun bir yolculuktan sonra Antalya’nın en güzel restoranlarından birinde Akdeniz mutfağının lezzetlerini tadıyoruz. Balık ve mezenin keyfini çıkarın.
 • Gece konaklama Antalya’nın en güzel 5* lüks otellerinden birisinde
7. Gün: PERGE - ANTALYA
Antalya gezilecek görülecek yerler bakımından dolu bir şehir. Kahvaltıdan sonar Antik Perge şehrini, yerel mücevher ve deri üreticilerini gezdikten sonra Antalya’nın kale içini geziyoruz.
 • Antik Perge: Sütunlu Caddesi, hamamı ve büyük tiyatrosu ile antik Perge şehri ziyaretçilerini büyülüyor. Perge’de antik Yunan medeniyeti, Anadolu medeniyetleri ve Roma imparatorluğunun izlerini görebilirsiniz.
 • Yerel Üreticiler: Antalya’daki yerel mücevher ve deri üreticilerindeki tasarımlar, kalite ve çeşitlilik sizleri hayran bırakacak.
 • Antalya Kaleiçi Turu: Tarih boyu Akdeniz medeniyetleri için büyük önem taşıyan Antalya’nın kale içini geziyoruz. Yivli minareli cami, eski caddeler ve yat limanı ile Antalya kale içi görülmeye değer.
 • Kale içinde akşam yemeği.
 • Gece konaklama Antalya’da
8. Gün: DÖNÜŞ
Güzel bir tatilin ardından eve dönme vakti geldi. Özel VIP aracınız ve özel seyahat rehberiniz, size havaalanına kadar eşlik edecektir.
Türkiye’nin hazinelerini keşfedeceğiniz başka bir tatilde görüşmek üzere…