İSTANBUL

DOĞU İLE BATI’NIN BİRLEŞTİĞİ ŞEHİR

İSTANBUL, MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ’NDE 4 GECE

 

Gezginlerin olmazsa olmaz durağı, akılları baştan alan güzelliğiyle İstanbul’u bizimle yaşayın.

İstanbul, doğu ve batı kültürünün kucaklaştığı, Asya ve Avrupa kıtalarının birleştiği şehir olarak ünlüdür. Ayasofya, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Cami, Hipodrom Meydanı, Yerebatan Sarnıcı ve Dolmabahçe Sarayı şehirde görülmesi gereken yerlerinin başında gelir.

Türk mutfağının zengin menüsü ve Türkiye’ye özgü eğlenceler sizlere unutulmaz anlar yaşatacak…

İstanbul’da yüksek kaliteyi uygun fiyatlara bulacaksınız. Çarşı ve pazarlarda meyve, sebze, baharat, hediyelik eşya; ayrıca birçok farklı kalitede deri, mücevher ve halı ürünlerinin tasarımları, kalitesi ve çeşitliliği sizleri şaşırtacaktır.

İstanbul’un çevresindeki adalar adeta çölde bir vaha gibidir. Yeryüzünde cenneti andıran bu adalarda şehir hayatından uzaklaşarak kendinizi mutlu hissedeceksiniz. Tarihi olarak, Bizans döneminde prenslerin ve soyluların sürgün edildiği prens adaları olarak da bilinen adalar, günümüzde huzuru ve doğal ortamı arayanlara ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul’un yakınındaki bu saklı cennetin keyfini çıkarın.

İstanbul’a dünyanın en iyi hizmet veren havayollarından birisi ile uçuyorsunuz. Sizi havaalanında özel VIP aracınız ve özel seyahat rehberiniz karşılıyor. İstanbul’un en lüks 5* otellerinden birisinde konaklıyorsunuz. İstanbul tatiliniz, boğazda yapacağınız özel yat turu ile taçlandırılmış olacak.

 

Seyahat süresince size özel VIP aracınız, şoförü ve sizin anadilinizi konuşan özel seyahat rehberiniz hizmetinizde olacaktır.

1. Gün: İSTANBUL – BOĞAZ YAT TURU

Konforlu bir uçuştan sonra, özel seyahat rehberiniz ve özel VIP aracınız sizi karşılayacaktır. Boğaz üzerinde güzel bir yat turundan sonra 5* lüks otelinizde dinlenebilirsiniz.

 • Boğaz’da Yat Turu:İstanbul’u keşfiniz boğaz üzerinde muhteşem bir yat turu ile başlıyor. Siz eşsiz boğaz manzarasının tadını çıkarırken, rehberiniz size boğaz kenarındaki saraylar, yalılar ve önemli tarihi kültürel mekânlar hakkında bilgi verecektir. Tarihi İstanbul’un, modern şehir ile iç içe geçtiği bu güzel deniz yolculuğunda ruhunuzu dinlendirin.
 • İstanbul Modern:Boğazın kenarında, Karaköy iskelesinin deposu olarak kullanılan bina yenilenerek Modern Sanatlar Müzesi’ne dönüştürüldü. Müzede Türk ressamların son 100 yıllık dönemdeki modern sanat eserlerini görebilirsiniz. Müzenin üst katında kalıcı eserler bulunmakta, alt katta ise dönemsel sergiler yapılmaktadır. Ayrıca bu katta sanat kütüphanesi ve sinema bulunmaktadır. Ayrılmadan önce, muhteşem boğaz manzarası ile ünlü ikinci kattaki restoranın terasında yemek yemenizi tavsiye ederiz.
 • Boğaz manzarası eşliğinde akşam yemeği
 • Gece İstanbul’un en güzel lüks otellerinden birisinde konaklıyoruz.
2. Gün: İSTANBUL – TARİHİ YARIMADA
Bugün Sultanahmet bölgesindeki tarihi yarımadayı ziyaret edeceksiniz. Bu yarımada, asırlar boyu şehrin din, kültür ve idari merkezi olarak bilinmektedir.
 • Ayasofya: Ayasofya, erken Hıristiyanlık döneminde yapılmış olan en büyük ibadethanelerden birisidir. Bizans İmparatoru Justinian tarafından yapılan Ayasofya kilisesi, Bizans mozaik sanatının en güzide örneklerini barındırır. Günümüzde Ayasofya, Roma’daki St. Pietro Katedrali, Milano’daki Milan Katedrali ve Londra’daki St. Paul Katedralinden sonra yeryüzündeki en büyük dördüncü bazilika olarak kabul edilir. İstanbul’un Osmanlılar tarafından fethinden sonra, Ayasofya camiye çevrilmiş ve Osmanlı hâkimiyeti boyunca cami olarak kalmıştır. 1934 yılından itibaren Ayasofya, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kararıyla, müze olarak ziyaretçilere açılmıştır.
 • Topkapı Sarayı: Osmanlı sultanlarına ev sahipliği yapan Topkapı Sarayı, aynı zamanda Türk mimarisinin inşa ettiği en büyük eserlerden birisidir. İstanbul Boğazı’nın girişindeki buruna doğru 700.000 m2 alana yayılmış imparatorluk sarayı, içinde barındırdığı değerli hazinelerle günümüzde dünyanın en zengin müzelerinden birisi olarak kabul edilmektedir.
 • Sultanahmet Cami: Hipodrom Meydanı’nın doğusunda, Ayasofya’nın karşısında inşa edilen bu yapı, İstanbul’un en büyük ve en güzel camilerinden birisidir. İstanbul camileri arasında altı minaresi olan tek camidir. Dikkate değer en önemli özelliği, kubbelerinin birbiriyle uyumu ve çoğu mavi renkli çinileridir.
 • Hipodrom Meydanı: Bizans döneminde siyasetin merkezi ve toplumsal yaşamın kalbinin attığı yer hiç kuşkusuz Hipodrom Meydanı’dır. Hükümdarların şerefine eğlenceler ve at yarışları bu alanda düzenlenirdi, halk burada toplanırdı. O dönemlere ait heykel ve anıtları halen burada görebilirsiniz.
 • Yerebatan Sarnıcı: Eski su sarnıçlarının en büyüğüdür ve şehrin altında yer almaktadır. Bu yeraltı sarnıcı Ayasofya ile aynı dönemde, sarayın su ihtiyacını karşılamak üzere Kral Justinian tarafından yaptırılmıştır.
 • Al Jamal’da Akşam Yemeği: Akşam yemeği için üst düzey bir gece kulübüne gideceğiz. “Al Jamal” seçkin Ortadoğu havası ve Türk/Lübnan mutfağından lezzetleriyle misafirlerini şımartıyor. Bu elit mekânda, coşkulu oryantal dans şovları geceye renk katarak temponuzu yükseltecek.
 • Gece konaklama İstanbul’da.
3. Gün: İSTANBUL
İstanbul’un hazinelerini keşfetmeye devam ediyoruz.
 • Dolmabahçe Sarayı: Osmanlı son dönemindeki padişahlara ev sahipliği yapmış bu muhteşem saray kapılarını sizlere açıyor. 19. yüzyılda Ermeni Balian kardeşler tarafından inşa edilen saray, Sultan Abdülmecid’in talimatı üzerine Rönesans tarzında dekore edildi. Sarayın ihtişamlı tavan işlemeleri için 14 ton altın kullanıldı. Dolmabahçe Sarayı’nı gezerken bir zamanlar Fransız kraliçesi Eugenie’nin, Avusturya Kralı Franz-Joseph’in ve Alman Kralı 2. Wilhelm’in ağırlandığı salonlarda dolaşabileceksiniz. Dolmabahçe Sarayı ayrıca Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün son günlerini geçirdiği yerdir. Atatürk, 10 Kasım 1938’de Dolmabahçe Sarayı’nda vefat etmiştir.
 • Mısır Çarşısı: Bu çarşıyı gezerken alacağınız 1001 çeşit baharat kokusu, size 1001 gece masallarının içinde yaşıyormuş duygusunu hissettirecek. Çarşıda baharatlar, şifalı bitkiler, Türk lokumu çeşitleri ve daha birçok lezzeti bulabileceksiniz. Ürün çeşitlerinin sizi şaşırtmasına hazır olun.
 • Rüstem Paşa Cami: Osmanlı mimarisinin birçok meşhur örneğinde olduğu gibi, Rüstem Paşa Cami de ünlü usta Mimar Sinan’ın elinden çıkmıştır. Cami, Kanuni Sultan Süleyman’ın sadrazamı Rüstem Paşa tarafından yaptırıldı. Rüstem Paşa Cami meşhur İznik çinileriyle görmeğe değer camiler arasında yer alır.
 • Akşam yemeği İstanbul’un en güzel restoranlarından birisinde
 • Gece İstanbul’da konaklama
4. Gün: İSTANBUL – PRENS ADALARI – İSTİKLAL CADDESİ
 • Prens Adaları: Bugün kahvaltıdan sonra rehberiniz eşliğinde Prens Adaları olarak da bilinen adaları gezeceksiniz. İstanbul’un güney doğusunda Marmara Denizi üzerinde yer alan adalar gurubu, 4 büyük ve 5 küçük adadan oluşur. Küçük adalarda yaşam yoktur; büyük olanlara ise ulaşım vapurlarla sağlanır. Bu adalardan en popüler olanları Büyük ada, Kınalı ada, Burgaz ada ve Heybeli adadır. Her adanın kendine has bir karakteri vardır. Tarihi olarak, Bizans döneminde prenslerin ve soyluların sürgün edildiği prens adaları olarak da bilinen bu dört ada, günümüzde huzuru ve doğal ortamı arayanlara ev sahipliği yapmaktadır. Adalarda ulaşım at, eşek ve bisikletle sağlanmaktadır. Her türlü benzinli araç kullanımı yasaktır. İstanbul’un yakınındaki bu saklı cennetin keyfini çıkarın.
 • Pera – İstiklal Caddesi: Eski İstanbul’da “Grand Rue de Pera” adıyla tanınan, günümüzde Beyoğlu olarak bilinen ve ünlü İstiklal Caddesi’nin bulunduğu bu bölge modern İstanbul’un kalbi sayılır. İstiklal Caddesi’ne araçların girmesi yasaktır. Sadece yayalara ait bu caddede dolaşırken, kendinizi tramvayın çan sesleri eşliğinde kalabalığın akışına bırakacak ve İstanbul’un kucaklayıcı atmosferi hissedeceksiniz. Cadde üzerinde Belle Epoque ve Art Nouveau mimari tarzında inşa edilmiş görkemli binaları seyretmenin ve müzik dükkânlarından kulağınıza çalınan eski İstanbul’a ait müzikleri dinlemenin tadını çıkarın.
 • Akşam yemeği güzel bir restoranda
 • Gece İstanbul’da konaklama
5. Gün: DÖNÜŞ
Güzel bir tatilin ardından eve dönme vakti geldi. Özel VIP aracınız ve özel seyahat rehberiniz, size havaalanına kadar eşlik edecektir.
Türkiye’nin hazinelerini keşfedeceğiniz başka bir tatilde görüşmek üzere…